7 ideja za čitanje tokom februara
Feb 07, 2024 10:21 am
Rad na sebi je pre svega upoznavanje sebe - šta želite, šta ne želite, koji su vaši šabloni i šta želite da promenite ili poboljšate kod sebe.
Izdvojili smo naslove koji vas inspirišu upravo na to - upoznavanje sebe na novom nivou, a zatim i rešavanje pitanja na koja ćete naići tokom tog putovanja.
Knjige koje izdvajamo kao inspiraciju za čitanje tokom februara su:
FOMO - Strah od propuštanja - F.O.M.O je globalna kovanica kojom se opisuje poražavajuća anksioznost kada razmišljamo kako drugi ljudi imaju bolja i značajnija iskustva od nas. To je zapravo prirodan, biološki odgovor, ali to ne čini stvar manje lošom. Prema Partiku MekGinisu rešenje ove krize se nalazi u donošenju odluka.
Prestani da igraš na sigurno - Da li ste pronašli svoju životnu svrhu? Ako niste pronašli svoju svrhu, sva je prilika da lutate kao po mraku, opipavajući obrise vlastitog života, bez ikakve vizije ili smernica. Takav život, premda može biti vođen neutaživom željom za bezbednošću i samim tim neizlasku iz zone komfora, može biti zapravo najnebezbednija stvar koju ste ikada preduzeli.
Put do integriteta - Inspirisana Božanstvenom komedijom, Marta koristi Danteovo klasično putovanje heroja kao okvir da razbije proces postizanja ličnog integriteta na male korake kojima se može upravljati. Ona pokazuje kako da čitamo naše unutrašnje signale koji nas vode ka našem pravom putu i da prepoznamo ono za čim zapravo čeznemo u odnosu na ono što nam kultura koja nas okružuje prodaje.
Sve je rešivo - Ako imate problema sa rešavanjem problema ili dostizanjem sna, niste to vi. Ono što je u pitanju jeste da još uvek niste instalirali jedno uverenje koje sve menja! Bilo da želite da napuste posao koji vodi u ćorsokak ili da razbijete zavisnost, naučite da plešete, zacelite vezu ili pokrenete posao –“Sve je rešivo” će vam pokazati i kako!
Unutrašnji glas - U knjizi “Unutrašnji glas”, svetski priznati psiholog dr Itan Kros deli sa nama svoja najvažnija istraživanja na temu introspekcije i nečujnih razgovora koje konstantno vodimo sami sa sobom. Iz svoje univerzitetske laboratorije za emocije i samokontrolu, gde se sprovode istraživanja na temu ovih najvažnijih razgovora, Kros objašnjava kako oni oblikuju naše živote, posao kojim se bavimo, naše veze, životne izbore i u značajnoj meri zdravlje.
Burnout - Kako izbeći burnout? Kako izaći iz ciklusa stresa? Ovo su neka od pitanja sa kojima se većina nas sigurno susreće i češće nego što bismo želeli. Kako se izboriti sa burnout-om i naučiti kako da se aktivno odmorimo - saznaćete u istoimenoj knjizi koju vam donose autorke, Emili i Amelija Nagoski, koje su svoje živote posvetile istraživanju ljudske prirode, ponašanju i emocijama.
Kad su žene bile ptice - Ova knjiga istražuje teme ženstvenosti, porodice, prirode i glasa i nudi intiman portret složenih odnosa između majki i ćerki. Lirskom prozom i dubokim osećajem za razmišljanje, Vilijams poziva čitaoce na putovanje samootkrivanja i povezanosti sa svetom oko sebe. „Kad su žene bile ptice“ autorke Teri Tempest Vilijams je moćan memoar o majci autorke, njenom životu i nasleđu.