AquaInfo Nieuwsbrief – Nieuwe soorten, verbeterde beschrijvingen en internationale groei!

May 31, 2025 6:55 am

Hey ,


De afgelopen weken is er weer keihard gewerkt aan AquaInfo! Er zijn talloze nieuwe soortbeschrijvingen toegevoegd, en bestaande artikelen zijn waar nodig aangevuld en verbeterd met actuele informatie en betere foto’s. Zo blijft AquaInfo dé plek voor betrouwbare kennis over aquariumvissen, verzorging en alles daaromheen.


Daarnaast groeit onze website ook internationaal. De Engelstalige versie van AquaInfo is al enige tijd beschikbaar, maar nu wordt er ook gewerkt aan vertalingen in het Duits, Frans, Italiaans en Spaans. Om die automatische vertalingen te verbeteren zijn we nog op zoek naar aquariumliefhebbers die willen helpen met het nakijken en corrigeren van deze vertalingen.


👉 Help je mee? Heb jij een passie voor aquaria en spreek je één van deze talen goed? Stuur dan een e-mail naar info@aquainfo.nl en help ons AquaInfo wereldwijd beschikbaar te maken!


------------------------------------


🗒️ Andinoacara latifrons – Platinum Acara

image

Andinoacara latifrons, de Platinum Acara, is een Colombiaanse cichlide met een breed voorhoofd. Relatief vreedzaam, maar territoriaal, vooral tijdens het paaien. Ze leven in paren, zijn omnivoor en vereisen een ruim aquarium met rotsen en planten.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Hoplisoma weitzmani – Tweezadel Corydoras

image

Hoplisoma weitzmani, voorheen Corydoras weitzmani, is een vreedzame pantsermeerval uit Peru, die het beste in groepen wordt gehouden in een aquarium met zandbodem en schuilplaatsen. Ze voeden zich met diverse voedselsoorten en zijn relatief makkelijk te kweken.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Eleocharis acicularis – Naaldgras

image

Eleocharis acicularis, of naaldgras, is een makkelijk te verzorgen aquariumplant die een dicht tapijt vormt. Hij gedijt bij helder licht, CO2 en voedingsrijk substraat, en vermeerdert zich makkelijk via wortelstokdeling. De plant is tolerant tegen temperatuurverschillen (10-30°C) en wordt vaak gebruikt in aquascaping voor een natuurlijk effect. Snoeien bevordert een compacter tapijt.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Thoracocharax securis – Reuze Bijlzalm

image

Thoracocharax securis – Reuze Bijlzalm Thoracocharax securis werd voor het eerst beschreven door De Filippi in 1853.De vis behoort tot de familie Gasteropelecidae (Bijlzalmen). In het Nederlands worden ze ook wel Reuze Bijlzalm genoemd. Een naam die overigens ook soms voor Gasteropelecus maculatus wordt gebruikt.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Toxotes microlepis – Kleingeschubte Schuttersvis

image

De Kleingeschubte Schuttersvis komt voor in zoet, brak en zoutwater. Hij is vooral bekend om zijn bijzondere manier van jagen. Met een gerichte straal water schiet hij insecten van takken en bladeren.


Toxotes microlepis onderscheidt zich van andere schuttersvissen doordat deze ook veel verder landinwaarts voorkomt.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Shinnersia rivularis – Mexicaans eikenblad

image

Shinnersia rivularis, beter bekend als Mexicaans eikenblad is een moerasplant die zich goed aan het aquarium aanpast.


De plant geeft een goede indicatie of er voldoende licht aan de planten wordt gegeven.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Neolamprologus furcifer

image

Neolamprologus furcifer is een kleine, territoriale cichlide uit het Tanganyikameer, met een maximale lengte van 15 cm.


Ze leven in rotsachtige gebieden, voeden zich met macro-invertebraten en zijn moeilijk te houden in aquariums vanwege hun agressieve gedrag en specifieke waterparameterbehoeften (25-27°C, pH 8-8.6, GH 12-25).


Een groot aquarium met veel schuilplaatsen is essentieel voor succesvolle kweek. Ze zijn zeldzaam in de handel.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Aplocheilus blockii – Dwergpanchax

image

De Aplocheilus blocks is geschikt voor zowel grote als kleine aquariums met hier en daar een dichte randbeplanting en aan het oppervlak voldoende drijfplanten.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Gymnocoronis spilanthoides – Smalle Theeplant

image

Gymnocoronis spilanthoides, ook wel Smalle Theeplant genoemd, is een snelle groeier, ideaal voor de achtergrond van grote aquaria. De plant heeft lange, lancetvormige, donkergroene bladeren en vormt witte bloemen.


Gemiddeld licht is voldoende, en bodembemesting is aan te raden voor optimale groei. Vermeerdering gaat gemakkelijk via stekken.


Houd er rekening mee dat deze plant in de EU als invasieve exoot is aangemerkt en de handel en verspreiding ervan verboden is.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Hypancistrus yudja – L174

image

Hypancistrus yudja, ook bekend als "Ocelot Pleco" of L174, is een kleine, schuwe harnasmeerval uit de Xingu rivier in Brazilië. Ze leven in diepe, rotsachtige gebieden en zijn bedreigd door de Belo Monte dam.


In aquaria hebben ze veel schuilplaatsen nodig en een gevarieerd dieet, voornamelijk dierlijk voedsel. De kweek is uitdagend, maar succesvol in gespecialiseerde omgevingen.


Hun unieke kleurpatroon maakt ze populair, maar hun kwetsbare status vereist ethische overwegingen bij aanschaf.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Verzorging en kweek van Telmatochromis bifrenatus

image

Telmatochromis bifrenatus zijn makkelijk te houden en te kweken, en elke aquariaan aan wie ik ze heb laten zien vond ze leuk.


Ik raad ze zonder voorbehoud aan!


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ Sturisoma kweken

image

Een beschrijving van het kweken van Sturisoma en een discussie over hun juiste classificatie.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ 4.8.1. Snelle temperatuur en pH-veranderingen in het aquarium

image

Snelle thermische en pH-veranderingen in het aquarium zijn niet dodelijk zoals velen denken. Snelle veranderingen veroorzaken geen shock of stress bij de vissen!


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ 4.7. Vistolerantie voor pH

image

Vistolerantie voor pH: Een veel voorkomende mythe in de viskweek is dat generaties vissen in gevangenschap hebben geleid tot vissen die toleranter zijn voor temperatuur-, pH- en hardheidsschommelingen.


Viskwekers doen NIET aan "selectief kweken" voor viscondities zoals pH.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ 4.6.1. Sporenadditieven voor het aquarium

image

Sporenadditieven voor het aquarium zijn niet nodig, omdat sporenelementen al aanwezig zijn in het visvoer dat je geeft!


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


🗒️ 4.6. Zouten in het water van een aquarium

image

Zouten in het water van een aquarium: De "zout" (elementaire) analyse van verschillende biotoopwateren kan worden overgelaten aan de perfectionisten onder ons. Ze zijn niet zo belangrijk, tenzij je RO-water (osmose) of gedestilleerd water gebruikt.


Klik hier om verder te lezen

------------------------------------


Veel Leesplezier!!!

AquaInfo NL

Comments