Klub Naukowca Academya

Bezpłatny webinar

pt. "Klocki LEGO na uczelni? To tak "na poważnie"?"

03.06.2022, 13:00-14:00

Gościem będzie Monika Sońta, wykładowczyni w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie


Program: prelekcja + pytania do gości ABSTRAKT

Podczas webinarium zastanowimy się, czy edukacja menedżerska w Polsce dorosła już do poważnej, biznesowej zabawy. #areYouMatureEnoughToPlay


Porozmawiamy o metodach z obszaru #SeriousPlay oraz o technikach projekcyjnych i myśleniu wizualnym. Nie zabraknie także dyskusji o tym, w jaki sposób kreatywność pozwala nam lepiej rozwiązywać problemy w niepewnej rzeczywistości. Wspomnę o koncepcjach takich jak: facylitacja kreatywna, Creative Explorations oraz Lifelong Kinderarten.Podzielę się doświadczeniami z wykorzystania kreatywnych metod pracy w grupach na uczelni i biznesie, a nawet w wykłady dla 130 osób wkomponowuję momenty interaktywne. Podczas zajęć w Akademii Leona Koźmińskiego używam zawartości wielkiej, czarnej walizki na kółkach… tam jest 13 kilogramów klocków LEGO, figurki Playmobil lub karty z obrazkami i zdjęciami, gry planszowe lub karty wspierające myślenie abstrakcyjne. Zachęcam studentów do rysowania i odważenia się na rozwój umiejętności takich jak sketchnoting.


Was też poproszę o narysowanie czegoś...

BIOGRAM PRELEGENTÓW

Monika Sońta, wykładowczyni w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie specjalizuje się w komunikacji korporacyjnej i Employee Experience, prowadzi warsztaty rozwojowe w nurcie Human-Centered Design metodami LEGO® SERIOUS PLAY® i FORTH® Innovation. Współpracuje z korporacjami, MŚP, organizacjami pozarządowymi i tzw. start-upami. Najprościej byłoby określić ją mianem #pracademic (practitioner + academic). Biznesowo i naukowo zajmuje się playful learning, komunikacją i kulturą organizacyjną.


Każdy uczestnik otrzyma certyfikat wzięcia udziału w webinariumOPINIE UCZESTNIKÓW


Webinaria Klubu Naukowca są znakomitym miejscem pozykania niezbędnych umiejętności miękkich, które z pewnością przekładają się na sukces naukowy. Prowadzący webinaria są znakomicie dobierani i zawsze przedstawiają ciekawy punkt widzenia. Sam w nich uczestniczę i polecam wszystkim!
image
Wojciech Węgrzyński, Profesor Instytutu Techniki Budowlanej


Webinaria organizowane przez Academya to wiedza w pigułce: doskonali mówcy, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie i różnorodność tematów. Skorzystają z nich nie tylko naukowcy. Jestem tłumaczką konferencyjną i dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy na szkoleniu dotyczącym emisji głosu. Z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe spotkania z ekspertami.
image
Sonia Darzycka, tłumacz


Partnerzy cyklu webinariów

Klubu Naukowca:


imageNa podany przez Ciebie adres wyślemy email potwierdzający rejestrację  

(w razie problemów, sprawdź folder spam).  

Po kliknięciu "Rezerwuję miejsce" nastąpi przekierowanie na stronę academya.com. 

 

Do zobaczenia! 

 Poprzez kliknięcie na „Rezerwuję miejsce” zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane zgodnie z informacją o przetwarzaniu danych osobowych dostępną na tej stronie.